sig 550 یک خانواده از تفنگهای استراتژیک با کاربری چند گانه برای نیروهای دریایی . زمینی و هوایی

میباشد. این خانواده دارای ۳ عضو اصلی است.

sig 550: جنگ افزار استاندارد طراحی شده برای پشتیبانی از دسته های نظامی

sig 550: جنگ افزار چند منظوره ویژه نیرو های نظامی و واحد های ویژه

sig 552: تفنگ فشرده و کوچک کاماندویی باقابلیت حمل اسان برای گروهای متحرک

 مشخصات فنیSIG 551 SWAT:

کالیبر: ۵۶/۵ میلیمتر

طول کلی: ۸۳۳/۹۲۴ میلیمتر

ارتفاع کلی: ۲۱۰ میلیمتر

طول با قنداق جمع شده: ۳۶۳/۲۵۴ میلیمتر

طوللوله: ۱۷۸ میلیمتر ـ۲۵۴ میلیمتر

تعداد شیار: ۶

پایهسایت: ۴۶۶ میلیمتر

وزن جنگ افزار: ۴/۳ ـ۶/۳ کیلو گرم

گنجایش خشاب: ۳۰.۲۰.۱۰.۵

وزن رزمی با ۱۲۰ گلوله: ۶/۵ـ ۴/۵ کیلو گرم

وزن لازم برای کشیدن ماشه: ۳۵ نیتون

انرژی در دهانه تفنگ: ۱۴۶۰ـ ۱۶۰۰ ژول

نرخ چرخش : حدود ۷۰۰گلوله بر دقیقه

نوع عمل والگوی کار گلنگدن: فشار گازو چرخش

از این تفنگ در عملیات تاکتیکی گروهای SWATمورد استفاده قرار میگیرد.

این نمونه برای تمامی نیروهای نظامی وبویژه درگیری دریایی و مامو ریتهای اعمال

قانون بسیار مناسب است.این سلاح دارای یک نمونه اصلی ویک نمونه دارای

لوله بلند میباشد.نمونه لوله بلندبرای شلیک نارنجک طراحی شده است.و امکان

نصب سرنیزه بر روی ان نیز وجود دارد.

مشخصات فنیSIG 550 :

کالیبر:۵۶/۵ میلی متر

طول کلی: ۹۹۸ میلی متر

ارتفاع کلی: ۲۱۰ میلیمتر

طول با قنداق جمع شده : ۷۷۲ میلی متر

طول لوله: ۵۲۸ میلی متر

طول خان: ۱۷۸ میلی متر

تعداد شیار: ۶

پایه سایت: ۵۴۰ میلی متر

وزن جنگ افزار: ۱/۴ کیلو گرم

گنجایش خشاب: ۳۰.۲۰.۱۰.۵

وزن رزمی با ۱۲۰ گلوله: ۶ کیلو گرم

وزن لازم برای کشیدن ماشه: ۳۵ نیتون

انرژی در دهانه تفنگ: ۱۷۰۰ ژول

نرخ چر خش: ۷۰۰ گلوله در دقیقه

نوع عمل والگوی کار گلنگدن: فشار گاز و چر خشی

 

منبع وبلاگ csa

 
+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و دوم اردیبهشت 1386 و ساعت 9:58 قبل از ظهر |
لانچر M.203   

لانچر ام.۲۰۳  ساخت کشور امریکا که بر روی اسلحه ام.۱۶ نصب می شود از این سلاح برای نابودی نفرات تجمع دشمن و انهدام خودروهای زرهی استفاده می شود .این سلاح ظرفیت یک گلوله را دارا می باشد و پس از شلیک باید گلوله بعدی را از ته لانچر وارد نمود. مسلسل ام شانزده  با نصب ان از توانایی مضاعفی  برخوردارمی شود .                                                                                                                                                                    تصویر زیر ام۲۰۳ را بر روی مدل کماندویی ام ۱۶ (M4A3 )نشان میدهد                  

+ نوشته شده توسط رومریما در یکم اردیبهشت 1386 و ساعت 11:14 قبل از ظهر |


كاليبر : 5 مميز 56 صدم در 45 م م

وزن خالي : 7300 گرم

طول : 900 م م

طول لوله : 646 م م

تغذيه : خشاب هاي 30 تيري

سرعت شليك :610 تا 775 گلوله در دقيقه


طراحي اين سلاح توسط انگلستان و در اواخر دهه 60 ميلادي به دنبال فكر طراحي سلاحي موثر و كاليبر پايين صورت گرفت.در اواسط دهه 70 ميلادي انگليسي هايك كاليبر 4 مميز 85 در 49 م م براي سلاح هاي سري SA-80 طراحي كردند و براي اين مهمات مدل هاي SA-80 IW را به عنوان اسلحه جنگي و SA-80 LSW را به عنوان تيربار سبك سراحي كرده و ساختند.نمونه هاي اوليه SA-80 LSW در سال 1976 ساخته شد ولي در سال هاي 1978 و 1979 بود كه سازمان ناتو كاليبر 5 مميز 56 صدم در 45 م م را به عنوان كاليبر رايج و اصلي به كشور هاي هم پيمان معرفي كرد پس طراحان انگليسي RSAF مشغول به طراحي مجدد سلاح هاي خود با كاليبر مورد نظر شدند.

مدل SA-80 LSW بر اساس مدل IW طراحي شده بود و آخرين مدل آن در سال 1986 طراحي شد و تا قبل از اينكه توليد آن متوقف شود تعداد دست كم 20000 قبضه از آن ساخته شد. اسلحه L-86 A1 همان مشكلات هم طرح خود يعني L-85 A1 را داشت و در واقع بيشتر از اين كه به عنوان يك سلاح پشتيباني و تيربار استفاده شود ، استفاده از آن در حالت تك تير و شليك دقيق بهتر جواب ميداد !!! علت آن هم سبك بودن سلاح و در نتيجه غير قابل كنترل كردن آن در شليك خودكار و خشاب كم حجم و 30 تيري آن بود.

هم اكنون نيروهاي بريتانيايي تيربار سنگين تر L7A1 را با مهمات 7 مميز 62 صدم در 51 م م را كه با زنجير تير تغذيه مي شود را بيشتر مي پسندند ( كه خود همان FN MAG بلژيكي ساخت بريتانيا مي باشد) و در حال حاضر تعداد زيادي از L-86 A1 هاي بريتانيا با اسلحه FN MINIMI تعويض شده اند.

مبحث تكنيكي سلاح :
نمونه هاي اصلي L-86 A1 بسيار به L-85 A1 شبيه مي باشد به جوز مواردي كه در زير مي آيد:
ال 86 لوله بلند تري دارد كه خنك كننده استيلي بزرگي نيز در زير لوله قرار گرفته و دوپايه هاي سلاح به آن متصل است. سيستم گلنگدن و ماشه آن بهبود يافته اند به گونه اي كه تفنگ با گلنگدن باز مي تواند شليك كند. قنداق آن با ميله محافظ كتف توليد مي شود و چون در حالات خوابيده شليك مي شود ، دسته كمكي آن در پشت محل اتصال خشاب به بدنه متصل مي شود.
+ نوشته شده توسط رومریما در پانزدهم فروردین 1386 و ساعت 12:30 بعد از ظهر |
نام اسلحه : میکرو یوزی : ( Micro Uzi )

تصویر سلاح
=======


نوع اسلحه : اسلحه اس ام جی ( مسلسل سبک : SMG : SubMachineGun )

کشور سازنده : اسرائیل

کالیبر : 19 * 9 میلیمتر

حالات آتش : 1- تک تیر ، 2- رگبار

سرعت گلوله در سرلوله : 350 متر بر ثانیه

میزان آتش : 1700 گلوله در دقیقه

وزن اسلحه بدون خشاب : 2000 گرم

وزن خشاب 25 تایی خالی : 200 گرم

وزن خشاب 25 تایی پر : 500 گرم

طول اسلحه : 486 میلیمتر

طول اسلحه با قنداق تاشو : 282 میلیمتر

طول لوله : 134 میلیمتر

برد موثر : 30 متر

خشاب : 20 ، 25 و 32 تایی
+ نوشته شده توسط رومریما در شانزدهم اسفند 1385 و ساعت 10:25 قبل از ظهر |
مسلسل دستی Mp-5

مسلسل دستی Mp-5 ساخت کارخانه هکلر اند کخ، یکی از معروفترین و بهترین مسلسلهای دستی گروه خود می باشد. طراحی و ساخت این سلاح به سالهای بعد از جنگ جهان دوم بر میگردد. این سلاح در واقع نوع بهینه شده سلاح Circa میباشد و در ابتدا با نامهای MP-54 و HK-54 معرفی گردید. در سال 1966 پلیس مرزی و ارتش آمان این سلاح را تغییر داده و از آن پس با نام MP-5 معرفی کردند. این مدل در نوع قنداق ثابت و قنداق کشویی ارائه شد. یک سال بعد کمپانی هکلر اند کخ در شکل کلی این سلاح تغییر ایجاد کرد. از جمله در سیستم نشانه روی  روزنه درد و شکاف دید دچار تغییرات گردید.  همچنین شعله پوش سلاح، خشاب آن دستگیره قبضه و برگه ناظم آن بهینه سازی شدند.  خشاب این سلاح در نمونه های اولیه از نوع مستقیم بود که پس از ایجاد تغییر در خشاب از مدلهای منحنی استفاده به عمل آمد. قبضه سلاح نیز از جنس ورق پرس کاری شده ساخته میشد که جای خود را به نوع پلاستیکی داد. این مسلسل در بسیاری از کشورهای جهان توسط نیروهای پلیس و ارتش مورد استفاده قرار گرفت که از جمله میتوان به ارتش و پلیس آلمان و اسپانیا ، پلیس انگلیس، FBI آمریکا، ارتش و پلیس ایران و... اشاره کرد. این سلاح در بسیاری از کشورهای جهان از جمله یونان، ترکیه، ایران، پاکستان و پرتغال تولید میشود و کارخانه هکلر اند کخ نیز کماکان به تولید ادامه میدهد.  تنها رقیب این سلاح را میتوان سلاح یوزی ساخت اسرائیل دانست که البته دیگر تولید نمیشود.  رمز موفقیت این سلاح همانند سایر سلاحها  و محصولات ساخت آلمان، در کیفیت بالا، دقت تیر اندازی عالی (خصوصا در حالت تک تیر که این امر خود حاصل به کار گیری سیستم گلنگدن بسته میباشد) و ضریب اطمینان بالا میباشد.

انعطاف و سادگی عملکرد آن را نیز میتوان از مزایای آن بر شمرد.

مسلسل دستی MP-5 را میتوان در واقع مدل کوچک شده G-3  دانست. چرا که سیستم گلنگدن بسته از نوع غلطکی- تاخیری، بدنه از جنس فولاد پرس کاری شده، دستگاه نشانه روی و بسیاری از موارد دیگر را از برادر بزرگتر خود به ارث برده است.  دستگیره قبضه آن به طور جداگانه ساخته و در روی بدنه سلاح قرار میگیرد.  برگه ناظم آتش آن همانند سلاح G-3 در قسمت چپ آن قرار گرفته و بسته به نوع قبضه تپانچه ای به کار رفته در انواع 2 حالته (ضامن و تک تیر) و 3 حالته (ضامن، تک تیر و رگبار) موجود میباشد.  نمونه های جدید این سلاح دارای شعله پوشهای مخصوصی میباشند که میتوان یک صدا خفه کن را به راحتی بر روی آنها نصب کرد.  دستگاه نشانه روی آن نیز همانند G-3  در قسمت جلو دارای مگسک و در قسمت عقب دارای روزنه دید چرخشی چهار حالته میباشد.  ظرفیت خشاب استاندارد آن 30 تیر میباشد ولی خشابهای کوتا 15 تیر نیز برای این نوع سلاح ساخته شده اند.  اگرچه همه مدلهای این سلاح  دارای قابلیت نصب صدا خفه کن میباشند، اما در مدل خاصی به نام MP5-SD2 با صدا خفه کن سرخود ساخته شده است که همان گلوله های استاندارد 9 میلیمتری را شلیک میکند.

MP5A4

 

قابلیت استفاده از لوازم فرعی شامل دوربین هدف گیری ولیزرپوینت و چراغ را دارد وجهت انجام ماموریت ها مانند شلیک دقیق از داخل اتومبیل طراحی شده است. به دلیل نیروی پس زنی(لگد) ضعیف وبرد بالا با قدرت آتش زیاد جای شات گان را در ماموریت های مشابه گرفته است.


MP5A4

 

MP5A3

 

تفاوت این مدل با مدل قبلی در قنداق تاشونده می باشد که انعطاف پذیری آنرا در ماموریت های مختلف به نحو چشم گیری افزایش داده است.


MP5A3

MP5N

 

این اسلحه به سفارش تیم کماندوهای ( Seal) نیروی دریایی ایالات متحده طراحی  ,پسوند  N(NAVY)و ساخته شده است و در حقیقت بهترین اسلحه در کلاس خود می باشد.از لوازم جانبی آن میتوان به صدا خفه کن ضد آب اشاره کرد.

MP5N

 

 

MP5SFA2

پسوند (SF (Single Fire  نشان میدهد که در اهرم ناظم آتش فقط حالت ضامن و نیمه اتوماتیک
(تک تیر) تعبیه شده است. این کارابین(Carabin) فقط برای صادرات به بازارغیر نظامی ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

MP5SFA2

MP5K

این کیت شامل MP5K استاندارد به همراه چمدان مخصوص که توانایی شلیک از داخل چمدان
را به کاربر خود میدهد.چنین ترکیبی برای ماموریت های ویژه ساخته شده است.

MP5K

MP5KA4

پسوند Kurz)  K)  در زبان آلمانی به معنی کوتاه میباشد.طول این اسلحه۳۳۰ میلی متر بوده
و فقط دو کیلو گرم وزن دارد.به سادگی مخفی شده و بهترین انتخاب برای درگیری در مسافت های کوتاه میباشد. تمام مدل های MP5K قابلیت نصب قنداق تاشونده را دارند.

 

MP5SDA

صدا خفه کن یکپارچه شده با لوله وطراحی خاص لوله موجب پایین آمدن سرعت گلوله شده
و نیاز به استفاده از مهمات زیر صوت را از میان برداشته است.صدای فوق العاده پایین وهمچنین نور کم در حین شلیک امکان شناسایی فرد شلیک کننده را در حین مامویت به حداقل میرساند.


MP5SD3

MP5K-PDW

این اسلحه دفاع شخصی با قنداق تا شونده وقنداق تاشو و قبضه جلوی خشاب و وزن کم جهت استفاده نیروهای ویژه و خدمه هواپیما و هلی کوپترها ساخته شده است. خوشدستی بی نظیر این اسلحه کاربری آن را در مکان های تنگ مانند داخل اتومبیلبه سادگی امکانپذیر می سازد.

MP5-PDW

تاریخچه:

کارخانه اسلحه سازی هکلر و کخ ((Heckler & Koch)) در سال ۱۹۴۸ توسط(ادموند هکلر)و(آلکس زایدل)و (تئودورکوخ) در اوبن دورف آلمان تاسیس شد وبااینکه کار خود را با ساخت ابزار دقیق آغاز کرد ولی اکنون به عنوان یکی از برترین کارخانه های اسلحه سازی شناخته میشود.

توضیحات:

مسلسل سبک دستیSub-Machine-Gun) SMG) کلاسی از تفنگ ها میباشد که با توجه به حجم آتش(به علت استفاده از کا لیبرهای کوچک سلاح های کمری) و حمل آسان در انواع ماموریت های تهاجمی و تدافعی مورد استفاده قرار می گیرد. در این کلاس با اینکه انواع سلاح ها با مارکه های مختلف در بازار موجود است ولی دو اسلحه MP5 ساخت U&K و Uzi ساخت صنایع  نظامی رژیم اشغالگر قدس بیشترین کاربر را در میان نیروهای مختلف دارد که در این میان MP5 به علت دقت شلیک و همچنین انعطاف پذیری در ماموریت های مختلف برتری مختصری نسبت به یــــــوزی دارد. MP5 مجهز به  همان سیستم گلنگدن تاخیری با قفل چرخشی است که در مسلسل تهاجمی G3 ساخت همین کارخانه به چشم می خورد.
در حقیقت MP5 مقیاس کوچک شده G3 می باشد.طراحی و ساخت این اسلحه به سال
۱۹۶۴ بر می گردد وبا توجه به اینکه تولید انواع جدیدتر MP5 اکنون نیز ادامه دارد بیش از ۱۲۰ نوع از این اسلحه در حال خدمت در نیروهای مختلف در چهار گوشه جهان می باشد.

قابلیت های فنی MP5:

MP5 یک سلاح سبک, دستی و همچنین شانه ای می باشد که با هوا خنک می شود و از یک خشاب استاندارد ۱۵ یا ۳۰ تیره تغذیه می کند. محفظه خرج (خزانه) آن برای استفاده تمام فشنگ های استاندارد سلاح کمری مانند:
 9در40S & W, 10mm Auto.۱۹
ساخته شده است. این سلاح در تمام حالت های تک تیر, شلیک دو یا سه تیره ومسلسل از حالت گلنگدن بسته شلیک می کند که همین عامل دقت شلیک گلوله را در تمام حالات بالا برده و MP5  را تبدیل به یک اسلحه قابل کنترل میسازد.ناگفته نماند سرعت عمل تیر اندازی این اسلحه ۸۰۰ تیر در دقیفه میباشد.طراحی مدولی MP5 این قابلیت را به کاربران آن میدهد که با تعویض کردن اختیاری  شش قسمت این اسلحه و اضافه کردن لوازم جانبی بعد از مونتاژ کردن از آن,در ماموریت های تخصصی مختلف استفاده کند.این فاکتور یکی از برتری های MP5 نسبت به رقبای خود است.تعمیر و نگهداری وکاربری آسان و ارزان ازدیگر مشخصه های این سلاح میبا شد
تنه MP5 بعداز فسفاته شدن بالعاب سیاه رنگی پوشیده شده است که حتی از خوردگی های
ناشی از عملیات در آبهای شور نیز جلو گیری میکند.

+ نوشته شده توسط رومریما در شانزدهم اسفند 1385 و ساعت 10:24 قبل از ظهر |

نام اسلحه : ژ-36 (Gewehr 36 ) (اسلحه Gewehr means rifle : )

تصویر سلاح
=======


نوع اسلحه : اسلحه اسالت (Assault Rifle : AR )

کشور سازنده : آلمان توسط شرکت هکلر اند کخ (Heckler & Koch )

کالیبر : 45 * 5.56 میلیمتر ناتو

طول اسلحه : 999 میلیمتر

طول اسلحه با قنداق تاشو : 758 میلیمتر

طول لوله : 480 میلیمتر

عرض اسلحه : 64 میلیمتر

ارتفاع اسلحه : 320 میلیمتر

وزن اسلحه با خشاب خالی : 3.6 کیلوگرم

وزن اسلحه با خشاب پر : 4 کیلوگرم

سرعت در سرلوله ( سرعت اولیه (v0 : 920 متر بر ثانیه

میزان آتش : 750 گلوله در دقیقه

برد نهایی : 2860 متر

برد موثر : 400 متر

برد موثر با دوربین : 600 متر ( با دوربین 3.5x optical )

خشاب : 30 تایی ( نوع استاندارد )
+ نوشته شده توسط رومریما در نهم آذر 1385 و ساعت 1:18 بعد از ظهر |
اینم FN-FAL که سلاح ژ-۳ از این سلاح الهام گرفته......

اینم سلاح OIWC که باید بگم خیلی...............

این هم MP5 ...........

خوب فعلا کافیه از اینا هر کدوم که انتخاب کردید من در خدمتم.

M4/M203
M4 یک مسلسل دستی بی نظیر ساخت امریکا هست.این سلاح از خانواده ام۱۶ میباشد که نارنجک انداز ام ۲۰۳ به روی آن قابل نصب میباشد. این سلاح در سال ۱۹۹۰ ساخته شد و تحویل ارتش آمریکا شد.در ضمن تمام اجزای آ به صورت یدکی یافت میشود . باید بگم این سلاح در نیروی ویژه ی امریکا گارد ساحلی وسازمان اف بی آی و ارتش آمریکاو در ارتش اسرائیل و.... خدمت میکند و جز پر طرفدار ترین و پر مشتری اسلحه های جهان محسوب می شود. قنداق پلاستیکی قابل تنظیم/ دوربین دید در شب/ شعله پوش ۴ شیاره/ قبضه/ با برگه ی ناظم آتش بهصورت رگبار و تک تیر و ضامن میباشد. (کالیبر۵.۵۶)

ظرفیت خشاب:۳۰ گلوله

سرعت گلوله:۷۵۰ تا ۸۵۰ متر بر ثانیه

برد مفید: ۴۰۰ متر

در مورد نارنجک انداز ام۲۰۳ بعدا می نویسم.

 

+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و هشتم آبان 1385 و ساعت 2:41 بعد از ظهر |
اشتاير اسلحه ي هجومي

ساخت اتريش

ارتش اتريش از سال ۱۹۶۰بدنبال سلاحي بود تا آن را جانشين سلا فال بلژيكي مورد استفاده ي خود كند.كار طراحي و ساخت سلاح مذكور به كار خانه ي اشتاير سپرده شد چرا كه تا آن زمان ۳تن از طراحان سر شناس سلاح كشور اتريش يعني هرست وسپ و كارل واگنر و كارل موسر در اين كارخانه مشغول بودند.

سلاح مورد نظر در سال ۱۹۷۷ طراحي وساخته شد و با نام STG.77 به ارتش اتريش تحويل داده شد. و توليد انبوه ان در سال ۱۹۷۸ آغاز شد.هنوز يك ماه از توليد اين اسلحه نگذشته بود  كه صدها هزار قبضه ازآن توسط كشور هاي استراليا ...عمان...عربستان...زلاندنو... ايرلند...مالزي و همين طور گارد ساحلي امريكا پيش خريد شد.

همانطور كه در تصوير بالا ميبينيد اين سلاح مدل هاو كاليبرهاي مختلفي دارد..

مشخصات فني:

بدنه ي اين سلاح تماما از جنس آلومينيوم تزريقي ساخته شده و با نوارهاي فولادي تقويت شده. عملكرد گلنگدن اين سلاح چرخشي و بسته AUG به واسطه ي نيروي گاز باروت صورت ميگيرد. پيستون گاز اين سلاح از نوع كورس كوتاه است. حفاظ ماشه آنقدر بزرگ هست كه ميتوان تمام انگشتان دست را در آن قرار داد.. همچنين برگه ي ناظم آتش به صورت صليبي و ۳ نوع ضامن..تك تير...رگبار ميباشد....

البته اگر ماشه را تا نصف كورس فشار دهيد به صورت تك تير و اگر تمام ماشه را به عقب بكشيد به صورت رگبار خواهد بود. و همينطور دكمه ي آزاد كننده ي خشاب در پشت خشاب و در پايين قنداق قرار دارد.كه در تصوير بالا يك مورد را مشاهده ميكنيد.

كاليبر:۵.۵۶ يا ۹ ميليمتر لوگر در مدل SMG

مكانيزم مسلح شدن: فشار غير مستقيم گاز باروت.

نوع گلنگدن: چرخشي

نواخت تير:۶۵۰ تير در دقيقه

برد مفيد: ۴۵۰-۵۰۰ متر

وزن: ۳.۸ كيلوگرم

تصويري از سلاح اشتاير با قابليت نصب راكت انداز ام ۲۰۳ :

و با قابليت نصب دوربين ۱.۵ X  بر روي سلاح:

(البته فشار گاز باروت به صورت كم فشار و فشار متوسط براي انداختن تير و پر فشار براي پرتاب نارنجك تفنگي آن است.)

ونماي برش خورده ي سلاح و مشخصات آن:

و قطعات جدا شده ي سلاح:

و در دست يكي ازافراد نيروي ويژه :

 

+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و هشتم آبان 1385 و ساعت 2:38 بعد از ظهر |
 

اسحله ی OICW از تجهیزات پیشرفته ی قرن ۲۱ به حساب می اید که در اینده میتواند جای اسلحه ی ام ۱۶ و ام۴ را در ارتش امریکا بگیرد.

اسلحه جدید((OICW)) از سیستم های نشانه روی ویژه ای بهره مند است و همچنین دارای سیستم کنترل تیر اندازی داخلی بوده و نسبت به دیگر اسلحه های هم کلاس خود بســــیار سبـک وزن است.به طـوری که طول آن ۳۳ اینچ(حدودا ۸۴ سـانتی متر) و وزن آن ۱۲ پونـــــــــد
(حدودا ۵/۵ کیلوگرم)است.در ساخت((OICW)) از مواد درجه یک و با استحـکام بالا استـفـاده شده است.این اسلحه قدرت تخریب و قابلیت مـقاومت سربازان را در برابر دشمن بالا خواهـد برد.پس از ساخت نمونه اولیه آزمایشی در سال ۹۸ارتش ایالات منحده در سال جدید میلادی
(۲۰۰۵) به این اسلحه فوق پیشرفته مجهز خواهد شد و هم اکنون((OICW)) آماده جایگزینی
با اسلحه های M16 , M203 وتفنگ لوله کوتاه M4 ارتش است.


سیستم کنترل تیر اندازی فوق پیشرفته این اسلحه از یک مسافت یاب لیزری بهره مند است
تا هدف را دقیقا به صورت نقطه ای تعیین نماید و دقت تیراندازی رابالا برد.سیستم نشانه روی
 ((OICW)) قابلیت عملکرد ۲۴ ساعته حتی در شب را با در بر داشتن و به کار بردن تکنولوژی
حسگر((IR)) باری دید شب دارد.ضریب احتمال اصابت گلوله به هدف در((OICW)) به ۵/۰ در
فاصله ۵۰۰ متری و ۳/۰ تا ۵/۰ در فاصله ۱۰۰۰ متری می رسد. این اسلحه همچنین از کارایی 
و تاثیر فوق العاده ای در مقابل زره های سبک برخوردار است به طوری که قادر به قلبه بر زره
((PASGT)) است.قدرت ضربه((OICW)) با قابلیت استفاده از فشنگ های:
20MM  He ,۲۰MM TPو  5/5 MMKE 

از  فشنگ های فوق انفجاری دو کاره M433 در اسلحه M203 و فشنگ های M885 در M16A2
بیشتر ور موثرتر خواهد بود. برد موثر این اسلحه فـوق پیشرفته ۱۰۰۰ متـر و از طراحی سـاده و
 ارگونومیک بهره مند است. لگد این اسلحه نیز به طور کاملا آشکاری درآن کاهش یافته است. 

سلاح هجومي M16 سلاحيست كه حتي در جنگ ويتنام هم به كار رفته در مدل  M16A1  با خشابهاي ۲۰ تيري در دستان سربازان آمريكايي براي جنگيدن با سربازان ويتنام قرار گرفت البته به دليل اينكه كلاشنيكفي كه ويتنامي ها ازش استفاده ميكردند به علت داشتن خشاب ۳۰ تير يه برتري خاصي نسبت به سلاح امريكايي ها داشت و اين مدل هم اكنون در واحدهاي مختلف پليس در اسوات و حتي پليس فدرال امريكا قرار دارد مدل بعدي اين سلاح با نام M16A2   جايگزين اسلحه هاي مدل M16A1 قرار گرفت و اين سلاح ها بنا به دلايلي و ضعفهايي جاي خودشان را به مدل هاي بالاتر يعني M16A3  دادند در حال حاضر اين مدل ها در ارتش امريكا در دستان تفنگدارن امريكايي قرار دارد البته مشتريهاي زيادي داره اين سلاح از  جمله كشورهاي هلند.اتريش .اسرائيل.مالزي.هند.و اكثر كشورهاي عضو پيمان ناتو از مشتريهاي محكم اين اسلحه هستند.البته در ايران سلاح ام ۱۶ وجود داره ولي ام ۱۶ ساخت چين كه در دستان نيروهاي ويژه ي نيروي دريايي سپاه قرار داره(البته اون طور كه من شنيدم).

اينم عكس M16A1 مدل اول اين سلاح در جنگ ويتنام:

و مدل دوم اين سلاح M16A2 عكسشو در زير اين متن ميبينيد:

 

خوب اينم از تصاوير مدل هاي مختلف اين اسلحه...نوبت ميرسه به تصاوير قابل استفاده ي اين سلاح:اين تصوير مربوط به سرباز امريكايي در دوره ي حضورشون در جنگ ويتنامه با اسلحه ي مدل اول:

سلاح هجومی G_36

ساخت کشور آلمان

 

سلاح هجوميG_36 يكي از بهترين و مدرنترين مسلسلهاي انفرادي حال حاضر است .اين مسلسل در واقع جانشين ارزنده سلاحG-۳۶ محسوب ميشود.سلاح مورد نظر ارتش آلمان مسلسلي انعطاف پذير ، قابل اعتماد و مطابق با استاندارهاي جديد ناتو بود.كارخانه ي هكلر و كخ در سال 1995 سلاح G- 36 با كاليبر 5.56 راتحويل ارتش المان داد.ارتش اسپانيا نيز در سال 1999 اين سلاح را اندكي متحول كرده و با نام G-36E  به نيروي زميني خود تحويل داد.طبق گزارش برخي منابع خبري پليس انگليس و اف بي آي هم تعداد قابل توجهي از اين سلاح را خريداري كردند.سلاحG-36 يك مسلسل خوشدست و دقيق و قابل اعتماد است.

قابل استفاده در یگان های ویژه ی پلیس :

عملكرد گلنگدن سلاح  G- 36 بر خلاف انواع مدل هاي قبلي ساخت هكلر و كخ به واسطه ي فشار غير مستقيم گاز باروت صورت ميگيرد.

بدنه و اكثر قسمتهاي خارجي اين سلاح از جنس پلاستيك فشرده و تقويت شده با الياف فلزي ساخته شده است. مكانيزم گلنگدن آن هم از پيستون كورس كوتاه تشكيل شده.سيلندر اين پيستون در بالاي وله جاسازي شده است. دستگيره ي گلنگدن اين سلاح دقيقا بالاي حمال گلنگدن وصل شده و قابل تا شدن به هر دو طرف ميباشد بنابراين ميتوان دستگيره ي گلنگدن را هم با دست چپ و هم با دست راست به عقب كشيد. دريچه ي پوكه پران هم دراي زائده ايست در سمت راست بدنه سلاح جا سازي شده كه مانع از برخورد پوكه هاي پرتاب شده با صورت تير انداز مي شود. تمامي قطعات سلاح با پين هاي تاشو به هم چفت شده اند پس براي باز و بسته كردن اين سلاح نيازي به ابزارهاي خاص نخواهيد داشت.

با قابليت نصب راكت انداز  KHG-36 از نوع 4.م.م.

سر نيزه هاي قابل نصب بر رو ي سلاح G -36 علاوه بر سرنيزه هاي ساخت كارخانه ي هكلر و كخ سرنيزه هاي مخصوص كلاشنيكف نيز نصب ميشود.(سلاح G- 36 را ميتوان يكي از بهترين سلاح هاي كاليبر 5/56 در حال حاضر دانست)

وقابلیت نصب دوربین ۳ ایکس با دستگاه نشانه روی لیزری.

برگه ناظم اتش در سه حالت ضامن ، سه تير ، رگبار ميباشد.

مشخصات فني:

كاليبر:5.56 در 45

طول لوله:480،318 و228 م.م

وزن خالي:3.6 كيلوگرم مدل پايه.

ظرفيت خشاب:30 و 100 تير (خشاب بتا سي)

نواخت تير:750 تير در دقيقه

برد مفيد:400 متر

اینم از این پست چون مطالب زیاد بود خلاصش کردم تا خسته نشید.

 

+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و هشتم آبان 1385 و ساعت 2:36 بعد از ظهر |
 

پليس ويژه لس آنجلس ، زمانی که خواهان یک سلاح کمری خوب بود ، بر روی یک سلاح مدل 1911 تأکید کرد. مارک کیمبر از میان 5 اسلحه ساز بزرگ انتخاب شد. نیروهای ویژه دریایی امریکا نیز این سلاح را انتخاب کردند. چرا؟ چون کیمبر بهترین اسلحه مدل ضد زنگ تی ال 2 ، یکی از 60 مدل کیمبر موجود در گروه 1911 می باشد.

کلت کمري کيمبر

مدل فولاد ضد زنگ آن که در اختیار پلیس ویژه لس آنجلس است ، دارای سیستم دید در شب و دستگیره شطرنجی سفارشی می باشد. ماشه لوله و قسمت خشاب آن ، همانند سایر محصولات کیمبر قابل باز شد هستند.
مدل آن دارای مقاومت عالی در مقابل بدترین شرایط جوی می باشد. مدل آن در امریکا ساخته شده و نیاز تمامی نیروهای مسلح امریکا را برآورده کرده است. همچنین این مدل دارای یک کیت تبدیل به کالیبر ۲۲/۰ ال آر می باشد.

+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و چهارم آبان 1385 و ساعت 10:3 قبل از ظهر |

براي اولين بار در نبردهاي سنگين و خشونت بار خياباني در استالينگراد بود كه ايده ساخت تسليحات گوشه زن ، به ذهن سربازان آلماني خطور كرد و در مدت زمان كوتاهي نيز ، اين سلاح توسط طراحان قدرتمند كارخانه اشمايزر طراحي شد و نمونه هاي اوليه آن ، براي آزمايش به استالينگراد ارسال شد و در آن زمان بود كه سربازان روسي ، متوجه نكته عجيبي در زد و خوردهاي كوچه به كوچه استالينگراد شدند. آنها گلوله را مي ديدند ، اما اثري از تيرانداز نبود.
با پايان يافتن جنگ جهاني دوم ، اين ايده بي نظير نيز مانند دهها پروژه ديگر ، در اثر رخوت بعد از جنگ از يادها رفت و به فراموشي سپرده شد.در جنگ هاي شهري يا درگيري هاي پليسي و كلآ در هر نوع عملياتي كه در فضاهاي محدود و بسته صورت مي گيرد ، يك سلاح گوشه زن مي تواند جان دهها سرباز يا پليس را نجات دهد و تجهيز نيروهاي نظامي و انتظامي هر كشوري منجمله ايران به اين نوع تسليحات ، بسيار مهم و حياتي است.

ايده اي كه آلمان ها طي جنگ جهاني دوم از آن استفاده نمودند ، استفاده از مسلسل هاي لوله كج بود كه تكنولوژي آن براي پياده سازي در اين زمان نيز پيچيده است. به همين دليل بسياري از سازندگان مطرح و مشهور تسليحات ، از راه حلي بسيار ساده و جالب استفاده نمودند. اين راه ، طراحي كيتي بود كه بتوان سلاح هاي كمري استاندارد را از طريق آن ، به سلاح گوشه زن تبديل نمود. در حالت عادي ، اين كيت از سلاح كمري ، به فرم معمول و براي نشانه روي مستقيم استفاده مي كند. اما زماني كه لازم باشد ، بلافاصله توسط اين كيت (كه داراي يك دوربين سبك و كارا مي باشد) ، سلاح كمري در زاويه دلخواه قرار گرفته و تيرانداز توسط يك صفحه نمايش با كيفيت ، هدفگيري نموده و شليك مي كند.

سلاح گوشه زن

بر روي اين كيت مي توان سلاح هاي كمري توليدي كارخانه هاي CZ ، GLOCK ، BRETTA ، SIG SAUER را نصب كرده و به راحتي استفاده نمود. در كيت ها و سيستم هاي جديد گوشه زن كه در سال 2005 معرفي شدند ، امكان استفاده از نارنجك هاي 40 ميليمتري انفجاري ، دودزا و ... فراهم گرديده است. همچنين امكان پرتاب گازهاي اشك آور ، بيهوش كننده و سمي نيز توسط اين كيت هاي گوشه زن وجود دارد.

سلاح گوشه زن

در اسرائیل ، واحدهای رهایی گروگان (لهد) و در آمریکا نیروهای S.W.A.T (Special Weapon And Tactics) و جوخه های ضدتروریست ، از این اسلحه استفاده می کنند. در ایران نيز نیروهای رهایی گروگان و جنگ شهری سپاه ، از این اسلحه استفاده می کنند. اولین بار ایران این اسلحه را به طور غنیمت از نیروهای بعثی عراق به دست آوردند و پس از آشنایی با طرز کار این اسلحه ، مقدار محدودی از آن را خریداری و در اختیار نیروهای ویژه خود قرار داد.

سلاح گوشه زن

خصوصیات اصلی اسلحه:
1) دوربین كه نصب و جداشدن آن ، به راحتی انجام می شود.
2) مانیتور دوربین كه دارای یک خط دید نشانه روی به شکل + است. چون این اسلحه در محیط های کوچک داخل ساختمان و کلآ در محیط شهری استفاده می شود ، نیاز به تغییر زاویه جدی ندارد. (مثل کلت)
3) خروجی ویدئویی که می توان از آن به عنوان فرستنده تصویر هم استفاده کرد.
4) باتری كه تعویض آن به راحتی انجام می شود.
5) عمومآ دارای قنداق تاشو هستند.
خصوصیات قابل ارتقای اسلحه:
1) تعویض دوربین و نصب دوربین دلخواه كه مي تواند هر امکاناتی داشته باشد.
2) لیزر نشانه روی مرئی و نامرئی.
3) فیلتر اشعه فروسرخ (یعنی می تواند اشعه ای را که از چراغ قوه فرستاده مي شود را به اشعه فروسرخ تغییر دهد و دوربین برگشت آن را دریافت می کند. اين یعنی دوربین دید در شب)
4) دوپایه با خاصیت جدا شدن و جمع شدن.
5) جعبه حمل ضد آب.

+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و چهارم آبان 1385 و ساعت 9:51 قبل از ظهر |
 

با ورود به قرن جديد و تغيير شيوه هاي رزمي در ميادين جنگ ، خانواده جديدي از مسلسل هاي دستي معرفي شده كه به Personal Defence Weapon يا به اختصار PDW يا سلاح دفاع شخصي معروف هستند. از ويژگي هاي اصلي اين گروه نوظهور مي توان به سبكي ، نواخت تير بالا (برخلاف ساير مسلسل هاي دستي كنوني كه نواخت تيري بين 550 تا 650 تير در دقيقه دارند) ، سرعت دهانه بيشتر و ضريب كشندگي قابل قبول اشاره كرد.

مسلسل دستي MP-7

كارخانه هكلر و كخ ، به عنوان يكي از پيشگامان طراحي و ساخت سلاح هاي كارآمد ، دست به طراحي و ساخت مسلسل دستي مدرن MP-7 زده تا با دستي پر ، وارد قرن 21 شود. به جرآت مي توان گفت كه تاكنون ، در ساخت هيچ سلاحي همانند MP-7 به وفور از پلاستيك استفاده نشده است. نوع پلاستيكي كه در ساخت قبضه و روپوش لوله اين اسلحه به كار رفته ، از ضريب مقاومت بالايي در برابر ضربه و حرارت برخوردار است. اسكلت اصلي اين سلاح ، از فولاد ساخته شده و براي افزايش استحكام و كاهش هرچه بيشتر وزن سلاح ، ساختمان آن به شكل نردباني طراحي شده است. خشاب سلاح همانند مسلسل يوزي ، در داخل قبضه جاي مي گيرد. دستگيره كمكي جلو كه آن هم از جنش پلاستيك است ، به راحتي تا شده و در زير روپوش لوله جاي مي گيرد. قنداق سلاح از نوع كشويي بوده و از جنس آلومينيم تزريقي ساخته شده است.

مسلسل دستي MP-7

مكانيزم گلنگدن اين سلاح كه از نوع چرخشي و مشابه سلاح G-36 هكلر و كخ است حداقل در دنياي مسلسل هاي دستي ، همتايي ندارد. مزيت اصلي اين سلاح ، كاهش كورس حركت گلنگدن و حفظ هرچه بهتر تعادل سلاح در هنگام شليك رگباري است. منحصر بفردترين قسمت اين سلاح ، همان كاليبر 4.6 ميليمتري آن است در واقع گلوله هاي 30 * 4.6 ميليمتري ، منحصرآ براي اين سلاح توليد مي شوند و هيچ سلاح ديگري با اين يافت نمي شود.
بيشتر گلوله هاي معمولي ، از جنس فلز سرب ساخته شده و با ورق مس روكش مي شوند. ولي گلوله هاي اين سلاح كه وزن آنها 1.6 گرم است ، از جنس فولاد ساخته شده و با ورق برنج روكش مي شوند. علت بكارگيري فلز فولاد در ساخت گلوله هاي اين سلاح ، افزايش توانايي اين گلوله ها در نفوذ در انواع زره سبك است. ظاهرآ اين امر با موفقيت همراه بوده است ؛ چراكه گلوله هاي اين سلاح كه پس از شليك داراي سرعتي معادل 725 متر بر ثانيه هستند ، پس از طي يك فاصله 200 متري ، قادر به سوراخ كردن و نفوذ در يك زره CRISAT (متشكل از 1.6 ميليمتر فلز تيتانيوم و 20 لايه كولار) مي باشند.

مسلسل دستي MP-7

مسلسل دستي MP-7 را مي توان مدرن ترين مسلسل دستي حال حاضر دانست. وزن كم ، سرعت دهانه بالا و نواخت تير فوق العاده اين سلاح ، دست به دست هم داده اند تا آن را به عنوان كارآمدترين مسلسل دستي در ميادين جنگ و محيط هاي بسته و درون شهري بشناسند.

+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و چهارم آبان 1385 و ساعت 9:41 قبل از ظهر |
Notice5
Notice 7
Notice6
Notice3
Notice4
Notice

Quality Aluminium Rifle Cases - Now In Stock

+ نوشته شده توسط رومریما در بیست و سوم آبان 1385 و ساعت 10:55 قبل از ظهر |